Boekvoorstelling - Gesprek met Henk Vandaele over Homo Holocauston
Deuren openen om 18:30, start om 19:00.
Inschrijven via
Inschrijving definitief na overschrijving van 5€ op rekeningnummer BE50 9733 8829 9118 met vermelding van “naam + voornaam - lezing Henk Vandaele”
Over Henk Vandaele:
Henk Vandaele is verpleegkundige, filosoof en auteur.
Hij is actief als zorgethicus, geeft les in filosofie en ethiek aan VIVES Hogeschool en is hoofd- en eindredacteur van het filosofisch tijdschrift De Uil van Minerva.
Hij schreef eerder onder meer De herontdekking van de relationele mens en recent Homo Holocauston, waarin hij kritisch reflecteert op mensbeeld, zorg, politiek en de impact daarvan op onze samenleving en de klimaatcrisis.
Over de boekvoorstelling: Darwins evolutietheorie wordt vaak gelezen als een verhaal van competitie en ‘survival of the fittest’. Minder bekend is dat Darwin de mens in De afstamming van de mens beschrijft als een zorgend en coöperatief wezen. Volgens Darwin overleeft de mens niet dankzij geweld of competitie, maar dankzij zorg voor elkaar.
Vanuit die minder gekende lezing onderzoekt Henk Vandaele hoe samenlevingen zich doorheen de geschiedenis politiek organiseren rond zorg.
In Homo Holocauston laat hij zien hoe die zorglogica in de moderniteit onder druk kwam te staan, en hoe een politiek die inzet op arbeid en eindeloze groei bijdraagt aan de huidige klimaatcrisis.Vandaele pleit voor een nieuwe politiek die opnieuw durft vertrekken van wat ons mens maakt: zorg, verbondenheid en verantwoordelijkheid.
De boekvoorstelling verloopt in dialoog.
Nadien is er ruimte voor vragen uit het publiek.
Na afloop is er tijd voor een informele drink en napraten
Overzicht
-
Datum en tijddonderdag 12 februari 2026 - 18:30
-
Prijs5,00€ - Inclusief één drankje
-
OrganisatorhuisvandemensIeper
-
Inschrijven via
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of 057 23 06 30 -
Telefoon057 23 06 30
-
Mailadres
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. -
LocatiehuisvandeMens Ieper